Ako si nechať narásť bradu a následná starostlivosť

27.06.2018

Ako si nechať narásť bradu a následná starostlivosť

Rozhodujete sa či si necháte narásť bradu alebo nie ? Mali by ste vedieť, že upravená brada nikdy nevyjde z módy. Prinášame Vám niekoľko tipov a rád, ako si nechať narásť  krásnu bradu.

Najdôležitejšie je, aby ste boli odhodlaný.  Čas, aký musíte vydržať bez holenia a úprav záleží od hustoty Vašej brady a od toho ako rýchlo rastie, zvyčajne je to 4-6 týždňov.

Počas prvého týždňa Vás začne nová brada škriabať, krátke chĺpky sú tvrdé a Vaša pokožka na ne nie je zvyknutá. Toto škrabanie môžete zmierniť používaním kvalitných olejov alebo balzamov na bradu a fúzy.  Odporúčame Vám používať kvalitné značky ako sú Mr. Bear, Captain Fawcett, Dr K Soap alebo Proraso.

Tieto produkty by ste nemali prestať používať aj keď svrbenie prestane. Vašu pokožku zanechávajú  hydratovanú, vyživenú a hebkú.

Počas týždňov rastu je dobré Vašu bradu pozorovať. Akým smerom a do akého tvaru rastie. Na prípadné redšie miesta Vám odporúčame používať sérum na bradu, ktorý podporí rast chĺpkov.

Okolo tretieho - štvrtého týždňa by Vaša brada už mala mať tvar a dostatočnú hustotu na to, aby ste začali s používaním šampónov na bradu.

Po mesiaci môžete začať s jej úpravami. Rozhodnite sa, či ju chcete skrátiť a upraviť alebo nechať rásť ďalej. Prvým krokom úpravy sú kontúry brady na lícach a na krku. Ak Vám brada na lícach rastie podľa Vašich predstáv, nechajte jej prirodzený tvar. V prípade úpravy Vašej brady v oblastí líc odporúčame priesvitný (transparentný) gél na holenie značky Barburys a kvalitný strojček. Ak si na úpravu brady netrúfate, radšej navštívte skúseného holiča.

 

Starostlivosť o bradu

 

Základom upravenej a dobre vyzerajúcej brady je čistota. Nesmiete teda zabudnúť na pravidelné umývanie Vašej brady, samotná voda však nestačí. Odporúčame používať šampón alebo mydlo vyrobené špeciálne na bradu. Obyčajné mydlo vysušuje Vašu pokožku a chlpy na Vašej brade budú polámane a poškodené. Najlepšie šampóny a mydlá na bradu  sú tie prírodné, bez parabénov a iných chemických látok. Odporúčame značky Dr K Soap a Meissner Tremonia.  Šampón na bradu odporúčame používať denne.  Nejde len o vyčistenie Vašej brady,  produkty na bradu taktiež vyživujú a upokojujú Vašu pokožku. V našej ponuke môžete nájsť  množstvo šampónov na bradu s rozličnými vôňami.

Na zmäkčenie brady je vhodné používať kondicionér, balzam alebo olej.

 

Olej na bradu

Olej by mali používať hlavne muži s kratšou bradou, pretože bradu neuhladí, iba zjemní. Kvalitné oleje majú prírodné zloženie a nie sú mastné. Máte možnosť  vybrať si zo širokej škále vôní na našom e-shope.

 

Balzam na bradu

Balzam Vašu bradu nie len zjemní a vyživí pokožku, ale s použitím balzamu môžete Vašu bradu vytvarovať. Dodáva jej tuhosť, upravený a zároveň prirodzený vzhľad. Je skvelý na dlhšie brady.

 

Kefa/hrebeň na bradu

Balzam na bradu je najlepšie používať s kefou alebo hrebeňom na brady. Vďaka každodennému česaniu bude Vaša brada vyzerať zdravšie, pevnejšie a bude lepšie držať svoj tvar. Ideálne sú prírodné štetiny z diviaka. Sú drsné, vďaka čomu si bradu ľahšie učešete a vymasírujete pokožku pod ňou.

 

Nožnice na fúzy a bradu

Keďže Vaša brada neustále rastie, treba ju pravidelne pristrihávať. Bradu môžete upraviť sami pomocou špeciálnych nožničiek na bradu, kaderníckych nožničiek, strojčeka alebo sa zveriť do rúk profesionálov.

YTVjN