AKCIA
NAJKUPOVANEJŠIE
Prvé chĺpky sa nám začínajú objavovať v priebehu puberty, čo môže evokovať, že plnia dôležitú funkciu pri dospievaní. V skutočnosti však ide o hormonálnu záležitosť a samotné ochlpenie nemá žiadnu dôležitú úlohu, ktorá by bola pre naše telo nevyhnutná. Najčastejšie sa ľudia začali holiť z hygienických dôvodov, aby zmiernili zápach potu. V oblasti podpazušných jamiek a vnútorného genitálu máme totiž viac potných žliaz než kdekoľvek inde. Ľudský pot pritom sám osebe nezapácha. Problém nastáva až v spojení s odlúpenými povrchovými kožnými bunkami a všadeprítomnými mikróbmi, ktoré pod pazuchami a v rozkroku udržiavajú práve chlpy. Oholené miesta sa síce potia rovnako, lepšie sa však udržiavajú, a tak aj menej zapáchajú. Hoci pre mnohých mužov predstavuje ochlpenie dôkaz ich mužnosti, stále pribúda tých, ktorí objavujú v holení veľké výhody.
Pre zaujímavosť: chĺpky za mesiac vyrastú až o 7 milimetrov a chĺpky v podpazuší rastú dvakrát rýchlejšie než na nohách, a to v rôznych smeroch
Extra rada: Použite podobne ako pri holení krém pred a po holení, napr.: Proraso.
Praktickejším pomocníkom na holenie podpazušia je kadernícka britva, ktorá má len jednu ostrú hranu a pohodlnejšiu polohu pri holení pri ktorej ruka neskrýva holiacu časť tela.
STUDENÝ VOSK - neodporúča sa na holenie dámskeho prirodzenia pre veľkú bolestivosť.
TEPLÝ VOSK - príjemné vonia, strhávanie pásky s voskom spôsobuje príšernú bolesť.
DEPILAČNÝ KRÉM - miestami chĺpky môžu zostať, treba dohoľovať.
DEPILAČNÉ MLIEKO - na pevné chlpy v oblasti prirodzenia niekedy nestačí.
DEPILAČNÝ STROJČEK - nevýhodou je bolestivosť, môže sa objaviť aj začervenanie a opuch.
ŽILETKOVÝ STROJČEK - najčastejší spôsob holenia dámskeho prirodzenia, rýchla a bezbolestná metóda.