Merkur Solingen
  Dovo Solingen
    Muhle
    Parker
 
  Geo F Trumper
 
 
   D.R.HARRIS
Baxter
 
 

 

 

 

 

 

 

 

NAJKUPOVANEJŠIEKroky k dokonalému oholeniu mužskej hlavy

 

V dnešnej dobe je stále moderná oholená hlava. Samozrejme nie každému pristane tento „účes“ a viacerí by sme nikdy nepristali mať holú hlavu.  No je veľa mužov, ktorí nosia vyholenú hlavu a ktorým aj oholená hlava naozaj pristane.  Dôvody holenia hlavy sú rôzne, zväčša ide o image, ale často i pre praktické dôvody ako je vypadávanie vlasov, plešatosť,...

1. Vlasy najskôr zostrihnite elektrickým strojčekom  bez nadstavca

Ak si hlavu holíte po prvýkrát, alebo ste si ju naposledy holili pred viac ako 4 dňami, skráťte si najprv vlasy elektrickým strojčekom na vlasy bez nadstavca. Takto zabránite tomu, aby vás žiletka nadmerne dráždila.

2. Umyte si vlasy v teplej vode

Ďalším krokom je umyť si hlavu so šampónom v teplej vode. Voda a šampón zjemnia vlasy, čo uľahčí holenie.  Ideálne je pred holením použiť olej alebo krém pred holením.

3. Naneste mydlo alebo krém na holenie

Niekto preferuje mydlo na holenie, niekto krém a niekto penu/gél. Skúste sami, čo vám najviac vyhovuje. Tradiční svetoví výrobcovia holenia  (D.R.Harris, Muhle, Taylor Of Old Bond Street, Edwin Jagger,...) vyrábajú zväčša len mydlo alebo krém na holenie. Jednou z mála výnimiek je talianske Proraso, ktoré vyrába okrem mydiel a krémov i peny na holenie.

4. Samotné holenie

A konečne prichádzame k holeniu. Najlepšie výsledky dosiahnete pravdepodobne s klasickou britvou s pevnou čepeľou. Veľmi dobré výsledky sa dajú dosiahnuť i kaderníckou britvou na žiletky a samozrejme holiacim strojčekom.  Keďže pokožka na hlave je tiež len pokožka,  postup holenia je podobný ako pri klasickom holení. Pri holení je žiaduce postupovať v smere rastu vlasov. Žiletku/britvu po každom ťahu opláchnite vlažnou vodou. Holenie opakujte viackrát, pri ďalšom holení je možné použiť i šikmý smer (45 stupňov).  Dokonalejšie oholenie je možné dosiahnuť v záverečnej fáze holenia pri holení proti rastu vlasov, no nie všade sa stretnete s týmto odporúčaním..

5. Opláchnutie hlavy

Ak už máme hlavu dokonale oholenú,  je žiaduce  zmyť zvyšky mydla/krému vlažnou vodou, prípadne použitím na to vyhradeného uteráka

6. Záver holenia

Úplne posledným krokom je nanesenie prípravku po holení. Voľba je na Vás. Z dostupných prostriedkov sa doporučuje mlieko alebo balzam/krém po holení. Nie je nič lepšie ako dobrý pocit po oholení, bez štípania pokožky, bez podráždenia. Kvalitná značková kozmetika je zárukou nielen dobrého oholenia, ale i jemnosti a pôvabu pokožky.

 

NWI0ZTMy