Merkur Solingen
  Dovo Solingen
    Muhle
    Parker
 
  Geo F Trumper
 
 
   D.R.HARRIS
Baxter
 
 

 

 

 

 

 

 

 

NAJKUPOVANEJŠIEStarostlivosť o vlasy

Starostlivosti o vlasy venujeme často krát len minimálnu pozornosť,  viac sa o ne zaujímame až keď prídu problémy.  Dobrá starostlivosť pritom napomáha spomaliť  vypadávanie, rednutie vlasov a vďaka nej tiež predchádzame rôznym ochoreniam pokožky hlavy. Na druhej strane to nesmieme preháňať, lebo nadmerné používanie prípravkov, plných chemických látok, tiež neprospievajú ich kráse. Správne umývanie a sušenie patrí do základnej starostlivosti o vlasy. Dbajte o to, aby ste Vaše vlasy zbytočne nezaťažovali. Šampón aj kondicionér používajte šetrne. Kondicionér a balzam naneste po dĺžke vlasov a na končeky, nikdy nezachádzajte až ku korienkom. Nakoniec si výrobky z vlasov dôkladne vymyte.

Vlasy sú najzraniteľnejšie keď sú mokré, preto ich nešúchajte uterákom a nečešte ich hustou kefou, radšej riedkym hrebeňom. Fén používajte iba ak naozaj musíte, aj to na miernom stupni a z väčšej vzdialenosti. Odporúčame používať prípravok na tepelnú ochranu.

Náš TIP: vyhnite sa najlacnejším šampónom a používajte prípravky vytvorené podľa typu vlasov. Z prémiových značiek  dostupných na trhu odporúčame použiť značky Baxter of California a Morgan’s.

 

Muži a lupiny

Pokožka na hlave sa neustále obnovuje, dôsledkom čoho vznikajú odumreté bunky. Tento proces je prirodzený. Keď sa však naruší prirodzený životný rytmus a pokožka hlavy je nadmerne zaťažovaná, odumreté kožné bunky sa zhlukujú a vypadávajú z vlasov vo väčšom množstve.

Prvotnou príčinou vzniku lupín sú šampóny obsahujúce nerozpustné silikóny, ktoré obalia vlasy a pokožku, čím zabránia ich prirodzenému dýchaniu.

Huba Pityrosporon ovale/Malassezia furfur tiež prispieva k tvorbe lupín. V ľudskej pokožke sa nachádza iba v malom množstve a zvyčajne nespôsobuje žiadne problémy. Jej rozmnoženie spôsobuje tvorbu lupín. Môže sa to stať v dvoch prípadoch:

  1. 1. Mastná pokožka: Výsledkom sú väčšie žltkasté a mastné zhluky pokožky, ktoré slúžia pre tieto huby ako domov a aj potrava zároveň. Výsledkom môžu byť rôzne infekcie, zápal kože a svrbenie pokožky hlavy.
  2. 2. Suchá pokožka: Príčinou môže byť dehydratácia, ktorá je spôsobená nadmerným fénovaním alebo používaním horúcej vody pri umývaní.

Možné riešenia:

Našťastie poznáme veľa účinných šampónov proti lupinám. Ich používanie je základnou zbraňou v boji proti lupinám.

V prípade, že Vám šampóny nepomáhajú, navštívte dermatológa.

Náš TIP: odporúčame používať kvalitné vlasové tonikum a zábaly, špecifické podľa typu pokožky, ktoré potlačujú svrbenie.

 

Šediny

Prvé šediny sa zväčša objavujú v tridsiatke,  z genetických dôvodov sa však vyskytnú aj skôr. Ďalšie dôvody na predčasné zošedivenie sú stres, fajčenie, nedostatok vitamínov  a zdravotné problémy - ochorenie štítnej žľazy alebo cukrovka.

S odstránením šedivých vlasov to majú jednoduchšie ženy ako muži, pretože farbenie vlasov  u mužov nemusí vyzerať prirodzene. Existujú však šampóny, ktoré dokážu stmaviť šediny, odporúčame vyskúšať značku Morgan’s.

 

Vypadávanie a rednutie vlasov

Do istej miery vypadávanie vlasov je bežné a prirodzené, keď však Vaše vlasy začnú výrazne rednúť,  je to znak nejakého problému. Na vine môže byť genetika, stres, ochorenie obličiek, kožné choroby, nedostatok minerálov a vitamínov, nadmerná tvorba rôznych hormónov. Najčastejšou príčinou je androgenetická alopécia, čiže citlivosť na testosterón – čím väčšia je hladina testosterónu v krvi, tým viac sa vlasy ničia a vypadávajú, preto plešatejú muži najviac medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom.

 

AKO ZASTAVIŤ VYPADÁVANIE VLASOV?

Prevencia je veľmi dôležitá, takže s liečbou treba začať skôr než dôjde k zničeniu vlasových korienkov. Odporúčame používať kvalitné vlasové šampóny, séra, kondicionéry a masky značky Morgan’s alebo Baxter of California.

Prirodzeným spôsobom prevencie a liečby je konzumovanie ovocia, zeleniny, bieleho mäsa a rýb. Tieto potraviny obsahujú bielkoviny potrebné pre výživu vlasov. Taktiež sa odporúča doplniť vitamín H, teda biotín, z potravín ako sú pečeň, orechy, hrášok, hnedá ryža, karfiol, atď. Nemieste zabúdať, že váš jedálny lístok by mal obsahovať dostatok železa, zinku a vitamínu B. Časté nosenie pokrývky hlavy, ako sú šiltovky a klobúky, neprospieva Vašim vlasom.

 

Ak sa Vám zdá, že Vaše vlasy padajú vo väčšom množstve, radíme Vám navštíviť dermatológa.

 

ZWNiY